Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   51
                    

Wacław "DRIZIT" Beck
     Witajcie. Miło Was znów gościć przed monitorami, przy których po raz 27 czytacie nasz magazyn. Zanim przejdę do meritum sprawy, czy jak kto woli "clou", chciałbym w imieniu całej redakcji SS-NG przeprosić Was, że musieliście tak długo czekać na aktualny numer. Niestety zdrowie jest tylko jedno, a tak się przytrafiło, że właśnie w tym momencie go zabrakło.

    Wydaliśmy 27 numer magazynu, 2004 rok poszedł w zapomnienie, wraz z wieloma sprawami, mniejszej lub większej rangi. W redakcji wrze jak w ulu, mimo tego, że sesja za pasem. A dlaczegóż tak wrze zapytacie. Odpowiedź jest jedna. Luty, adres www.ss-ng.pl. Zapamiętajcie go, a wszystkie niejasności niedługo zostaną rozwiane.

     Wracając jednak do teraźniejszości, pragnę przedstawić Wam zawartość owego opóźnionego numeru. Jako temat numeru obraliśmy sobie kontynuację gry, która niespodziewanie zrobiła furorę, jest nią STRONDHOLD, czy jak kto woli TWIERDZA. Dzięki martinowi przedstawiamy Wam wywiad z Panem Simonem Bradbury z FireFly Studios, który poświęcony jest drugiej części STRONGHOLD, tym razem tworzonej na silniku obsługującym pełne 3D. Opisaliśmy (a dokładnie Iwan opisał) także jej poprzedniczki, czyli TWIERDZĘ, oraz dodatek, TWIERDZĘ: KRZYŻOWIEC. Zapoznajcie się z wywiadem, oraz galerią przy nim, gra świetnie się prezentuje. Dosyć sporą część naszego numeru poświęciliśmy na WŁADCĘ PIERŚCIENI, BITWĘ O ŚRODZIEMIE (PC) oraz TRZECIĄ ERĘ (PS2). Trudno nie docenić geniuszu J.R.R. Tolkiena, któremu poświęciliśmy wydanie KARCZMY, jednak, patrząc na powyższe gry, trochę szkoda, że nie spełniły one do końca nadziei graczy, chociaż w tym wypadku konsolowcy powinni być bardziej usatysfakcjonowani. Przy TRZECIEJ ERZE zapraszamy do zapoznania się z komentarzem TomisH'a do recenzji Voo, wszak dwie głowy to nie jedna, oraz do podziwiana screenów w pełnej okazałości - w galerii.      Aktualny numer to wiele znaczących, czy też wyczekiwanych/znanych tytułów. Jednym z nich jest SID MEIER'S PIRATE'S, która dostała od nas znaczek jakości - ocena 9/10. Jest także recenzja dodatku do PAINKILLER'a, która jak twierdzą Dude i Iwan, mimo dosyć dobrej kontynuacji, nie dała już im takiej satysfakcji jak PK vol.1.
   Wśród recenzji PC mamy dla Was jeszcze KRONIKI RIDDICKA, MORTYRA 2, a z konsolowych KILLZONE, a także CALL OF DUTY: FINEST HOUR. W SKUPIE ZŁOMU, znajdziecie ciekawy artykuł o polskiej myśli technicznej – KOMPUTERY ZNAD WISŁY, zapraszam do zapoznania się z nim, natomiast w KRÓTKIEJ PRZERWIE W ZABIJANIU gorąco polecam felieton TopGuna - Z ŁAWECZKI EMERYTOWANEGO REDAKTORA.
 W numerze ogłaszamy wyniki wszystkich czterech konkursów z 26 numeru, a także wygranych, którzy wzięli udział w ankiecie. Dziękujemy za udział w niej, to dla nas bardzo cenne. Gorąco zapraszam Was do wzięcia udziału w plebiscycie na grę roku 2004, PeCetową, oraz konsolową, w kilku gatunkach. Głosujcie, a Wasze głosy ślijcie do Voo na adres [email protected]

    Na sam koniec zostawiłem sobie pewną sprawę branżową. Targi Poznań Game Arena. Słyszycie już o nich dosyć długo, jednak nie wiem ile osób z Was tak naprawdę zdaje sobie sprawę z ogromu tej imprezy. Odbywać się ona będzie już 25 - 27 lutego. W kolejnym numerze, przedstawimy Wam garść najważniejszych informacji o PGA w pigułce, już teraz zapraszam do zapoznania się z materiałem.

W tym miesiącu pracę w SS-NG kończą: martin, frE, Prospero oraz Sashh, bardzo dziękuję im za współpracę. Ten ostatni już teraz się odgraża, że kiedy kupi konsole wróci na łamy magazynu - trzymam kciuki.

    Jeszcze raz przypominam, że 28 numer SS-NG wydamy prawdopodobnie z niewielkim opóźnieniem. Postaramy się wydać go na początku lutego, jeżeli tak, będziecie mieli miłą niespodziankę. BARDZO zapraszamy do jego ściągnięcia.

    Nie wiem jak będzie wyglądała sprawa naszego adresu internetowego, więc na wszelki wypadek zapiszcie sobie
www.ss-ng.pl (jeszcze nie nie działa ;).

Życzę Wam dużo zdrowia, oraz przyjemności z obcowania z grami, oraz SS-NG.
[Gregorious] J.R.R Tolkien

[Pellaeon] Uderzenia, kolizje, wybuchy
[Lord Sith Pshemozz] STAR WARS TRYLOGY DVD

[Dude] Przegląd gier Nintendo


 Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   51