Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   03
                           

Marek "mmxY2k" Szendzielorz„Zimne dranie”
    Western Digital ogłosiła w dniu dzisiejszym, że dyski twarde z rodziny WD Caviar, których pojemności sięgają obecnie 320 GB, zostały znacząco udoskonalone, dzięki czemu znacznie mniej nagrzewają się podczas pracy. Technologiczne udoskonalenia wprowadzone w następnej generacji dysków twardych przeznaczonych do komputerów desktop sprawiają, że użytkownicy mogą korzystać z dysków o większej pojemności i wyższej wydajności, które jednocześnie pracują ciszej niż ich poprzednicy.
źródło : benchmark.pl

Wypaśna mycha
    Wygląda na to, że tuż po nowym roku firma Logitech powiększy swoją ofertę myszek komputerowych o prawdziwe cudo, myszkę z rozdzielczością 1600 dpi. Będzie to zapewne odpowiedź na urządzenie Razer Diamondback. Do tej pory nie jest jeszcze znana nazwa myszki Logitecha, specjaliści spekulują że może nazywać się "MX518" lub "G series" (Gamer series) jednak jedno jest pewne, jeśli cena tej myszki nie przekroczy ceny bezprzewodowej MX900 to ma szanse podbić rynek.
źródło : tweak.pl

EDGE Photo

Wyświetlacz dla niewidomych !?!
    Hiszpańska fundacja ONCE przyznała jedną ze swoich nagród grupie naukowców, która stworzyła wyświetlacz dla niewidomych. Do jego produkcji wykorzystano metaliczną folię ułożoną warstwami na krzemowym podłożu. Użyto przy tym technologii znanej z produkcji monitorów TFT. Obraz generowany jest dzięki wyginaniu się folii, która działa podobnie jak bimetal w zapalnikach. Zmiana kształtu folii jest następnie przenoszona na dotykowy ekran za pomocą plastikowych wypustek. Zastosowana technologia umożliwia zmianę kształtu folii za pomocą zmiany temperatury, bez konieczności ciągłego dostarczania ciepła. Dzięki temu znacznie obniżono cenę produkcji wspomnianego wyświetlacza.
źródło : chip.pl

Nowa wersja PS-a
    Niedawno wyszła najnowsza wersja programu PowerStrip, służącego między innymi do identyfikowania oraz konfigurowania kart graficznych i monitorów. Program jest szczególnie przydatny przy wymuszaniu niestandardowych rozdzielczości i częstotliwości odświeżania w trybie 2D (np: 88Hz, które ze sterowników Windows nie jest dostępne). Dzięki Power Strip można również regulować rozmiar i pozycję obrazu na monitorze, tworzyć własne profile aplikacji, kolorów i wyświetlania. PS to również znakomite narzędzie do podkręcania kart graficznych.
źródło : benchmark.pl

Asus A8V-E Deluxe

Mini Radeon 9700
    Na jednym z japońskich serwisów zaprezentowano mini wersję karty graficznej Radeon 9700. Trzeba przyznać, iż zdjęcia są interesujące. Karta montowana ma być w płycie głównej LV 671NSMA firmy Commell. Jednakże na pewno nie tylko tam znajdzie swoje zastosowanie. Póki co nie ma, niestety, żadnych informacji co do sprzedaży, tego cuda, poza krajem „małych żółtych ludzików”. źródło : tweak.pl
Zaśpiewaj mi ramko
    Firma EDGE Tech Corp. oferuje cyfrową ramkę na zdjęcia ze zintegrowanym odtwarzaczem MP3. Umieszczony w ramce czytnik zdjęć akceptuje karty SD Memory Card, MultiMediaCard, SmartMedia, Memory Stick, Memory Stick Pro, IBM Microdrive oraz CompactFlash Type I/II. Zdjęcia wyświetlane są na 5,6-calowym ekranie LCD. Jeśli na karcie pamięci znajdzie się oprócz zdjęć plik MP3, zostaje on automatycznie odtworzony przez zintegrowane w ramce głośniki stereo. EDGE Photo wyposażono ponadto w złącze S-Video oraz gniazdo słuchawkowe. Cena urządzenia to 213 dolarów.
źródło : chip.pl

nowe myszy Logitech

Co dwie głowy…
    Firma Gigabyte przedstawiła pierwszą na świecie kartę graficzną z dwoma procesorami GeForce 6600GT, opartą na złączu PCI-Express. Karta 3D1 to także pierwsza karta na układzie 6600GT obsługująca pamięć DDRIII 256MB na 256-bitowej szynie.
Specyfikacja karty:
· Dual nVidia GeForce 6600GT
· 256MB DDRIII - szyna pamięci 256-bit
· częstotliwości : układu 500 MHz, pamięci 600 MHz
· Wyjście D-SUB, HDTV, DVI-I
W testach 3DMark 2003 karta osiągnęła wynik ponad 14 000 punktów - więcej niż Radeon X800 XT i GeForce 6800 ULTRA.
źródło : benchmark.pl

Tanie „kotlety” Intela
    W połowie przyszłego miesiąca, firma Intel ma zamiar wypuścić na rynek dwa nisko budżetowe chipsety płyt głównych z rodziny Grantsdale. i915PL oraz i915GL, bo o nich mowa będą oparte o istniejące już układy 915P i 915G, największą różnicą pomiędzy nowymi a starymi wersjami będzie pojawienie się obsługi PCI Express i 800MHz magistrali. Co ciekawe, zarówno i915PL jak i i915GL nie będą wspierały pamięci DDR2, ma to znacznie obniżyć koszty ich produkcji. I to jest dobra informacja dla wszystkich, i producentów i klientów. Pierwsze płyty główne z tym układem (tańszym o 1/3 w porównaniu do P czy G) pojawią się już na początku lutego.
źródło : tweak.pl

mini Radeon 9700

„Japończyki” trzymają się mocno
    Podobnie jak w innych przypadkach, Japonia stała się pierwszym krajem, gdzie trafiło urządzenie, którego próbki nie są jeszcze dostępne - mowa tutaj o płycie głównej Asus A8V-E Deluxe. Motherboard wyposażono w chipset K8T890, jedno złącze PCI Express x16, dwa PCI Express x1, trzy PCI oraz cztery gniazda pamięci. Asus oferuje na płycie dwie karty sieciowe, interfejsy Serial ATA RAID oraz FireWire. Asus wyprodukuje również model z chipsetem K8T890 PRO obsługujący tryb SLI.
źródło : chip.pl


  Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   03