Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   02
                                

Kuba "kYuba" BujakowskiGAMESPOT’OWY PLEBISCYT
    A oto i najlepsze gry mijającego roku, według serwisu GameSpot. Należy zauważyć, że w rankingu wzięły udział nie tylko gry na PC ale także na konsole. Enjoy.

1. Najlepsza Gra Action Adventure:
GTA: SAN ANDREAS [PS2]
2. Najlepszy Shooter:
HALF-LIFE 2 [PC]
3. Najlepsza Bijatyka:
MORTAL KOMBAT: DECEPTION [MULTI]
4. Najlepsza Platformówka:
RATCHET & CLANK: UP YOUR ARSENAL [PS2]
5. Najlepsza Przygodówka:
MYST IV: REVELATION [PC]
6. Najlepsza Gra Wyścigowa:
BURNOUT 3: TAKEDOWN [MULTI]
7. Najlepsza Gra Logiczna:
KATAMARI DAMACY [PS2]
8. Najlepsze RPG: (no comments:P)
PAPER MARIO: THE THOUSAND-YEAR DOOR [GCN]
9. Najlepsza Gra MMO:
WORLD OF WARCRAFT [PC]
10. Najlepsza Gra Sportowa:
ESPN NFL 2K5 [MULTI]
11. Najlepsza Strategia:
ROME: TOTAL WAR

HACKER ZA KRATKAMI
Źródło: Wirtualne Imperium Gier (gry.wp.pl)
    Jeden z trzech hackerów, którzy swego czasu włamali się do krajowego systemu sklepów Loewe, został skazany na dziewięć lat pobytu w więzieniu federalnym. Osoba ta włamując się do sieci, chciała ukraść informacje o kartach kredytowych klientów, by następnie wykorzystać je do opróżnienia kont. Jest to najdłuższa karta jaką przyznano w USA za przestępstwa komputerowe, a otrzymał ją 21 latek z Whitmore Lake. Nieco krócej, bo tylko 5 lat, siedział sam Kevin Mitnick, guru wszystkich hackerów. Dwóch innych wspólników czeka na razie za wyroki, lecz pełnili oni rolę jedynie pomocników, poruszając się z anteną i szukając sieci bezprzewodowych, do których mogliby się włamać.

RAINBOW SIX 4

RAINBOW SIX 4
    „Tęczowa szóstka” powraca. Po raz czwarty już graczom przyjdzie pokierować losami najodważniejszego amerykańskiego odziału anty-terrorystycznego. Podobnie jak w poprzednich odsłonach serii tak i teraz gra będzie taktycznym FPS’em, w którym bardzo istotną rolę będzie odgrywało planowanie działań przed samą misją. Jak obiecują autorzy, tym razem gra będzie mroczniejsza i brutalniejsza oraz jeszcze bardziej realistyczna. RAINBOW SIX 4 napędzane będzie przez całkiem nowy, stworzony przez programistów Red Strom Entertainment silnik graficzny. Będzie on między innymi wyposażony w oddzielny silnik odpowiedzialny za fizykę i ma być niezwykle elastyczny pod względem wymagań systemowych. W grze pojawią się także nowe przedmioty: detektor ruchu oraz „taran” jak i niedostępne wcześniej bronie w tym niezwykle precyzyjny karabin MTAR-21. AI przeciwników ma się wzbogacić o całkiem nowe możliwości. Terroryści będą teraz między innymi potrafili osłaniać się, flankować czy „oczyszczać pomieszczenia”. Nie zabraknie również rozbudowanego trybu multi-player. Data premiery nie została jeszcze podana.

GOTHIC III OFICJALNIE
Wielce oczekiwany przez tysiące graczy na całym świecie GOTHIC III, został wreszcie oficjalnie zapowiedziany. Wydawcą gry będzie tak samo jak w przypadku poprzednich dwóch części firma JoWood Productions a premiera planowana jest na trzeci kwartał 2005 roku. O tym kiedy gra trafi na polskie półki sklepowe nic nam jeszcze nie wiadomo, jak na razie CD PROJEKT boryka się jeszcze z problemem wydania NOCY KRUKA czyli oficjalnego dodatku do części drugiej. Miejmy nadzieję, że z dystrybucją GOTHIC III będzie w naszym kraju dużo lepiej.

KNIGHT RIDER 2

KOLEJNA „OFIARA” EA
    Już od dłuższego czasu ELECTRONIC ARTS przymierza się do wykupienia części akcji DICE Software (firmy odpowiedzialnej za serię BATTLEFIELD). Z dotychczasowych informacji wynikało jakoby EA miało zamiar nabyć aż 90% akcji DICE, obecnie mówi się o tym, iż firma chce ich posiąść „tylko” 50%. DICE nie wyraziło jeszcze swojego stanowiska w tej sprawie. Decyzja ma zapaść jeszcze w styczniu 2005 roku, więc programiści odpowiedzialni za BF, wiele czasu nie mają. Jak łatwo się można domyślić na DICE apetyt ELECTRONIC ARTS się nie kończy. Firma ma w planach jeszcze wiele podobnych „akcji”, które coraz skuteczniej doprowadzają do monopolizowania przez nich rynku gier komputerowych. Obecnie dla EA nie ma mocnego i ten stan rzeczy utrzyma się na 99% przez następne kilka lat.

KNIGHT RIDER 2
    Szykuje nam się sequel wydanej jeszcze nie tak dawno temu gry KNIGHT RIDER. Zgodnie z zapowiedziami twórców, KR2 oferować będzie więcej akcji, więcej efektów specjalnych, więcej misji oraz dialogów. Podobnie jak w poprzedniej części gracze zasiądą za kółkiem K.I.T.Ta, bryki znanej wszystkim z popularnego serialu telewizyjnego o nazwie takiej samej jak gra. Oczywiście K.I.T.T jak na super-samochód przystało będzie mógł jeździć ze zdwojoną szybkością, używać świateł na podczerwień czy ognioodpornych opon a wszystko to po to aby nasz świat był bezpieczniejszy. KNIGHT RIDER 2 zawierać będzie dwa nowe tryby gry: Combat oraz Mini Games. Autorzy obiecują nam, iż tym razem na walkę zostanie położony dużo większy nacisk. Michael (kierowca K.I.T.Ta) zmierzy się między innymi z inteligentnymi robotami, uzbrojonymi pojazdami oraz ze swoim złym bratem bliźniakiem Garthem. Premiery gry możemy spodziewać się w drugim lub trzecim kwartale 2005 roku.
GRY PODBIJAJĄ HOLLYWOOD
Źródło: Wirtualne Imperium Gier (gry.wp.pl)
    Jak podaje serwis SFGate.com, w zastraszającym tempie przybywa zwolenników multimedialnej rozrywki; rynek gier komputerowych jest obecnie tak ożywiony, iż wytwarza większe dochody niż przemysł Hollywood. Dochód $10 miliardów w pojedynczym okresie to wynik, jaki zanotowała branża gier i o jakim Hollywood może tylko pomarzyć. Wszystko zaczęło się w sierpniu, gdy do sklepów trafił długo oczekiwany Doom 3. Dalej, we wrześniu ukazał się kolejny wielki tytuł Sims 2, w październiku Grand Theft Auto: San Andreas, następnie Halo 2, Metroid Prime 2: Echoes i w poprzednim miesiącu Half-Life 2. W listopadzie 2004, obroty w sektorze gier komputerowych wyniosły $849 milionów, czyli o 11% więcej niż miało to miejsce w tym samym miesiącu rok temu i o 77% więcej, niż w październiku 2004 (dane zgodne z badaniami przeprowadzanymi przez analityków z NDP Funworld). Największe przebudzenie rynku miało zaś miejsce w zeszłym miesiącu, gdy Microsoft wkroczył na arenę z Halo 2 - sequelem futurystycznej gry akcji, której zyski ze sprzedaży w okresie 24 godzin, przekroczyły kwotę jaką zarobił film „Spider-Man” w pierwszym tygodniu po premierze.

ULTIMA ONLINE UMIERA
    Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, iż już wkrótce będziemy musieli pożegnać się z jednym z największych MMORPGów w historii. Zainteresowanie na wirtualny świat ULTIMY wciąż spada. Według ostatnich danych obecna populacja UO liczy 165 tys. graczy, podczas gdy 3 lata temu wynosiła 240 tys. osób. Ilość graczy maleje każdego miesiąca średnio o 1,5 %. Gry nie ratują nawet wydawane co jakiś czas dodatki (w tym najnowszy SAMURAI EMPIRE). Jeśli sytuacja będzie się wciąż pogarszać EA będzie zmuszone zamknąć serwery odpowiedzialne za utrzymanie gry. Tylko jak zachęcić graczy do biegania po starym i brzydkim świecie UO, kiedy mogą za podobne pieniądze pograć w MMORPGi „trzeciej generacji” takie jak WORLD OF WARCRAFT czy EVERQUEST II?

METALHEART: REPLICANTS REVENGE

METALHEART: REPLICANTS REVENGE
    Po tajemniczym rozbiciu się statku kosmicznego z całej załogi przeżywają tylko dwie osoby: kapitan Lanthan oraz pierwszy pilot Cheris. Okazuje się, iż wylądowali na planecie-więzieniu, której cała populacja została zniewolona w celu wydobywania cennego surowca o dźwięcznej nazwie Tactonium... Jak łatwo się można domyślić, celem gracza będzie uwolnienie zniewolonej ludności i wydostanie się w całości z planety. METALHEART będzie RPGiem, utrzymanym w starym, dobrym stylu. Graficznie przypominał będzie takie hity jak BALDURS GATE czy FALLOUT (inspiracja tym ostatnim jest szczególnie widoczna). Gracz pokieruje szcześcio-osobową drużyną, składającą się z przedstawicieli wszystkich czterech ras zamieszkujących planetę. Atrakcją gry ma być rozbudowany system walki oraz implantów a przede wszystkim pokręcona i przepełniona intrygami fabuła. Nie zabraknie też wielu nowych i niekonwencjonalnych rozwiązań. Data premiery nie została jeszcze podana.
GTA 2 ZA DARMO
    Rok temu Rockstar Games udostępniło do ściągnięcia za darmo grę GRAND THEFT AUTO, teraz przyszedł czas na jej młodszego brata. Swojego rodzaju świąteczny prezent od Rockstar czeka na nas pod tym oto adresem: http://www.rockstargames.com/classics - miłego zasysania :)

MIDWAY: NAVAL BATTLES

PRACA W TECHLANDZIE
Źródło: Techland (www.techland.pl)
    Polski producent gier komputerowych - Techland, twórca między innymi Xpand Rally, Chrome, FIM Speedway GP, CrimeCities, Exterminacji, poinformował dzisiaj o planach prac na nadchodzący rok. Główna część zespołu pracuje nad grą o roboczym tytule The LawMan, zapowiedzianą na tegorocznym E3. Gra zapowiadana jako arkadowy shooter osadzony w realiach dzikiego zachodu uległa całkowitemu przeprojektowaniu i w chwili obecnej jest to najważniejszy projekt Techlandu. Z arkadowej grywalności nie pozostało w niej nic i gracze powinni raczej spodziewać się "poważnego" shootera o dużych aspiracjach.     Drugi z tytułów, nad jakim pracuje zespół developerski Techlandu to SpecForce, futurystyczny shooter przenoszący gracza do świata znanego z gry Chrome. Zapowiedziana niedawno gra wchodzi w etap pierwszych testów. Jak obiecuje Techland już wkrótce dowiemy się o tym tytule dużo, dużo więcej. Techland poinformował jednocześnie o powiększaniu zespołu developerskiego pracującego nad grami. Paweł Zawodny dyrektor ds. produkcji powiedział: "Niedawno nasze szeregi powiększyły się o nowych grafików, programistów i członków zespołu testerów. W chwili obecnej pilnie poszukujemy kandydatów na stanowiska: Level Designer, Game Designer, Concept Artist, Scenarzysta-Reżyser. Wszystkich chętnych do podjęcia prac przy tworzeniu gier komputerowych w profesjonalnym zespole, mogącym pochwalić się sukcesami wydawniczymi i komercyjnymi w Polsce i na świecie, zachęcamy do kontaktowani się z nami pod adresem: [email protected]

MIDWAY: NAVAL BATTLES
    MIDWAY: NAVAL BATTLES będzie połączeniem RTSa oraz gry akcji. Akcja gierki rozgrywała się będzie oczywiście podczas II WŚ i dotyczyć będzie słynnego konfliktu amerykańsko-japońskiego. Gracz pokierować będzie mógł amerykańską, angielską, japońską lub niemiecką flotą. Do dyspozycji dostaniemy 40 okrętów oraz ponad 100 rodzajów broni i wyposażenia. Na każdy okręt składać się będzie odpowiednio wyszkolona załoga, której członkowie będą mogli awansować i zdobywać nowe umiejętności. Awansował będzie także nasz bohater, który z czasem ze zwykłego kapitana będzie mógł stać się nawet admirałem. MIDWAY: NB pocinać będzie na nowoczesnym, autorskim enginie graficznym firmy Mithis Games, który przyznać trzeba, przedstawię się po prostu cudnie. Tak dobrze wykonanej wody jeszcze osobiście nie widziałem. W grze rozegramy 20 misji, które dokładnie przeprowadzą nas przez wszystkie etapy wojny. Data premiery nie została jeszcze niestety podana.


  Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   02